Kotelny

     Firma INSTALLTOP spol. s r.o. zajišťuje pro svoje  zákazníky  jak finální dodávky tzv. „ na klíč „ tak i dílčí opravy a rekonstrukce veškerých kotelen a zdrojů tepla , ať už    plynových, olejových, parních , kapalinových  , na tuhá paliva , či jiné alternativní zdroje paliv . 
     Kotelny a zdrojové stanice tepla montujeme od výkonů v řádu kilowat , což jsou například rodinné domy
a drobné provozovny až po mnoha  megawatové zdroje tepla a instalace na teplárnách , elektrárnách a velkých objektech ať již průmyslového či obchodního charakteru . Firma disponuje   oprávněním   provádět montáže, opravy a rekonstrukce parních a kapalinových kotlů 2 , 3 a 4 třídy z ocelí tř. 11,12 a 15 až do výkonu 100 tun/h.
     Jako zdroje paliv bývají využívány palivové základny na tuhá paliva , zemní plyn , propan a jeho směsi , topné oleje a ostatní kapalná paliva využívána zejména v teplárenství a energetice .
     Montáže průmyslových kotelen zajišťujeme včetně veškerého příslušenství a vybavení . To znamená zajištění vhodného zdroje napájecí vody , včetně příslušných technologických úpraven vod . Palivového hospodářství , vzduchových a kouřových tras , odkalů , odluhů , filtrací a odlučovačů až po vyvedení výkonu kotelny ať už ve formě topné vody , či páry a to včetně výkonových redukčních stanic .
     Rovněž zajišťujeme prostřednictvím subdodavatelských firem kompletní dodávku systémů ASŘ a M+R a to včetně vizualizací a propojení na centrální dispečinky provozovatelů , dálkové řízení a bezobslužné automatizace kotelen.
     Při realizaci těchto zakázek spolupracujeme s renomovanými výrobci kotlů a zdrojů tepla ať již od našich výrobců či ze zahraničí .
     Pro rodinné domy , menší obchodní či průmyslové objekty a instalace v řádu do stovek kilowat jsou to zejména firmy : BUDERUS , VIESSMANN , JUNKERS, HYDROTHERM , CERTUS , WOLF , VAILANT ,VIADRUS či DAKON . U těchto nižších výkonů se zejména v posledních letech  čím dál více využívá principu kondenzace a kondenzačních kotlů , které rovněž dodáváme a montujeme .
     Pro vyšší výkony a velké kotelny pro teplárenství v řádu megawatt a rozsáhlé objekty průmyslového charakteru spolupracujeme například s výrobky firem : LOOS , VOLUND DANSTOKER , HOVAL , FRAM a ČKD  .

Ukázky z některých realizovaných akcí – viz oddíl reference .  

kotelny

install_foot[2].png